Запитання та Відповіді

Для кого призначені програмно-апаратні комплекси GPS / GLONASS моніторингу Gryphon і Car Track?

GPS / GLONASS / GSM комплекси Car Track і Gryphon призначені для фізичних та юридичних осіб, що мають одне, або декілька транспортних засобів, та зацікавлені у віддаленому контролі власних або корпоративних ТЗ. Модулі налаштовуються за допомогою Web або SMS команд. В ідеалі, два режими доповнюють один одного. Режим моніторингу призначений для online контролю і обліку переміщень транспортних засобів.

Які існують варіанти використання ваших комплексів з точки зору користувача?

Усім зареєстрованим користувачам програмно-апаратного комплексу, що мають підключення до інтернету, надається безкоштовний, постійний Web-контроль своїх транспортних засобів. Також, користувач може відправляти SMS команди на GPS трекер для примусового блокування двигуна автомобіля, увімкнення сирени тощо. Портал зберігає всі тривожні події з прив'язкою до часу і координат для кожного автомобіля.

Що необхідно для підключення до послуги GPS спостереження?

Встановити GPS обладнання на Ваші автомобілі або інші рухомі об'єкти. Для безкоштовного Web контролю необхідно просто зареєструватися на нашому сайті, де наведено інформацію про ціни і купівлю GPS обладнання, а також список СТО і салонів наших партнерів.

Як встановити GPS / GLONASS модуль (трекер) на автомобіль?

Можливі 2 варіанти установки:

  1. Самостійне встановлення згідно з інструкцією по установці і використанню GPS GSM модулів, яка входить в комплектацію кожного виробу. Однак, у разі виходу GPS / GLONASS обладнання з ладу, ми будемо змушені перевірити правильність встановлення та наявність спроб розкрити модуль перш, ніж визнати випадок гарантійним. У розділі "Документація" Ви знайде паспорт по роботі GPS трекерів Gryphon і Car Track.

  2. Встановити обладнання платно у авторизованих дилерів, або в спеціальному установчому центрі. В середньому установка на один автомобіль займає від 30 хв. до 2-х годин.

Чи можливо перейти на обслуговування до вашої компанії, маючи вже встановлене обладнання супутникового моніторингу?

Якщо нам буде відомий протокол роботи Вашого обладнання, то цілком ймовірно, що ми зможемо підключити його до свого комплексу. Зрозуміло, за працездатність чужого обладнання відповідальності компанія не несе.

Наскільки надійні трекери вашого виробництва — як часто виникають збої в роботі комплексу моніторингу транспортних засобів?

Збоїв в роботі практично немає, профілактичні роботи на сервері проводяться 1 раз на місяць. Дані з трекерів не втрачаються. Устаткування має "чорний ящик". Все GPS обладнання перед установкою на транспортний засіб клієнта проходить обов'язкове повне тестування і ми даємо гарантію на все наше GPS обладнання 1-2 роки (в залежності від моделі трекера).

Яка максимальна кількість транспортних одиниць може обслуговуватися вашою системою?

Кількість контрольованих комплексом транспортних одиниць не обмежена. Одна база даних без проблем може містити інформацію про 500 машин. При більшій кількості ТЗ здійснюється поділ баз, що і дозволяє обслуговувати необмежену кількість транспорту в рамках декількох баз даних.

Чи багато сповіщень надходить від модуля (GPS / GLONASS трекеру)?

Крім on-line стеження за автотранспортом і історії переміщення, у вікні програми користувач може контролювати індикацію наявності GPS сигналу, з'єднання з модулем (трекером) по GPRS / GSM, час останнього (поточного) з'єднання, наявність основного живлення, стан додаткових входів і виходів, стан запалювання, місце розташування з адресою, поточну і максимальну швидкість.

При настанні події стає активним вікно "Тривог"» (миготіння червоним кольором), де Ви отримуєте детальний звіт: опис події, час і дата із зазначенням місця розташування на карті місцевості. Наприклад, перевищено встановлений Вами поріг максимальної швидкості, відключений автомобільний акумулятор, несанкціоновано відчинений багажник тощо. Також можна отримувати e-mail оповіщення.

Наскільки конфіденційні мої дані і хто крім мене може переглядати інформацію?

Інформація на сервері є абсолютно конфіденційною, ніхто крім Вас не знає, який пристрій і на який об'єкт встановлено. Ви і тільки Ви можете визначити кому давати доступ для моніторингу за певними транспортними засобами. Інформацію про Ваші об'єкти моніторингу може переглядати тільки довірена особа, під спеціальним гостьовим логіном.

Які вимоги до характеристик комп'ютера, на якому працюватимуть із сайтом ISMO?

Для максимальної зручності користування сайтом супутникової системи моніторингу ми радимо:

  • ПК з центральним процесором частотою 2 МГц і двома ядрами, оперативною пам'яттю об'ємом 2 ГБ, мережевою картою, монітором від 15", ОС Windows, виходом у інтернет зі швидкістю від 1 Мбіт / с;

  • використовувати останні версії браузерів — або як мінімум такі популярні безкоштовні програми, як FireFox Mozila (3.6), Opera (11), Google Chrome (9.0.597.98), Internet Explorer (7).

Для створення звітів необхідний MS Office (як мінімум 2003).

Які використовуються SIM-карти для роботи?

У GPS модулях використовуються самі звичайні SIM-карти з підключеною послугою передачі даних по GPRS. Рекомендуємо використовувати SIM карти, спеціалізовані під трекери, що працюють в будь-яких погодних умовах.

У яких форматах можна зберігати звіти?

Ви можете зберігати звіти в наступних форматах: Excel, текстовий і пряме виведення на друк.

Як проводити облік та аналіз ефективності використання автомобілів за допомогою ISMO?

Ефективність використання транспортного засобу аналізується за такими параметрами:

  • співвідношення руху / стоянок автомобіля;

  • швидкісний режим (середня, максимальна швидкість руху);

  • тривалість роботи транспортного засобу;

  • тривалість стоянок на позначених об'єктах;

  • співвідношення тривалості перебування в контрольних зонах / поза ними;

  • загальний пробіг.

Чи можна заздалегідь задати контрольні зони на мапі місцевості для автомобіля?

Користувач програми наносить прямо на векторну карту зони будь-якої форми і розміру, називає їх, і потім отримує детальні звіти щодо їх відвідування, що включають час входження і виходу з геозон, адреси та тривалість стоянок.

Чи можна назвати програмно-апаратний комплекс Gryphon протиугінним або охоронним?

Можна! У модулі і серверному ПЗ реалізовані спеціальні охоронні функції: для зменшення ймовірності викрадення рекомендується використовувати стандартну автомобільну сигналізацію і / або іммобілайзер.

Після постановки машини на сигналізацію модуль переходить в режим «Охорона»: GPS не відключається, працює контроль стану дверей і датчиків; вбудований у модуль датчик нахилу і прискорення зреагує на застосування домкрата або ж на буксирування автомобіля.

Користувач може через SMS або на Порталі (в розділі налаштувань) задавати параметри контролю автомобіля, наприклад: отримання SMS та дзвінків на кілька телефонів в разі (не)санкціонованого доступу до авто, при евакуації і т.д. Також, комплекс дозволяє віддалено передавати Web і SMS команди на GPS / GSM модуль моніторингу для активації будь-якого з двох дискретних виходів, до яких можна підключити сирену або реле блокування подачі палива для припинення роботи двигуна.

Чому у вихідні, коли автомобіль стоїть на стоянці, все одно знімаються гроші з рахунку?

Навіть в режимі охорони автомобіль передає дані на сервер, але в зовсім іншому, черговому режимі — один раз на годину. Це підвищує охоронні властивості комплексу, при цьому оператор мобільного зв'язку знімає мізерну оплату з рахунку вашої sim-карти, встановленої в модулі, за переданий обсяг інформації.

У чому переваги та недоліки варіанту контролю палива через розрахунок за нормами?

Переваги:

  • Не потрібно купувати і встановлювати додаткові датчики, достатньо підключити живлення на модулі Gryphon чи Car Track;

  • Мінімальне втручання в різні системи автомобіля;

  • Дозволяє досягти суттєвої економії палива, тому що пробіг в комплексі Gryphon неможливо «накрутити»;

  • Водії зацікавлені в економії палива, а значить, автомобілі експлуатуються в більш щадному режимі.

Недоліки:

  • Реально витрата може залежати від факторів, виміряти які неможливо або дуже важко (завантаженість автомобіля, стиль водіння, якість дороги, вертикальні переміщення);

  • Затверджені норми можуть не відповідати реальному стану справ;

  • Не все можна відстежити — для точного визначення витрат палива ми рекомендуємо встановлювати в паливний бак відповідні датчики.

Чим мені може допомогти ваш комплекс моніторингу при накрутці одометра водієм?

Будь-яка система моніторингу транспорту показує пробіг менше, ніж показники лічильника шляху. Відмінність у даних, отриманих зі штатних (встановлених на авто) одометрів та за допомогою супутникового моніторингу транспорту, може стати причиною службових перевірок, перерахунків та конфліктних ситуацій в організації. Ми розберемося в погрішності встановлених одометрів та налаштуємо Gryphon / Car Track трекери.

Чи бачить водій, що його автомобіль обладнаний модулем Gryphon, Car Track і ін.?

GPS модуль моніторингу може бути встановлений приховано і бути непомітним для водія: тобто, без жодної ознаки установки (антени, монтажних кабелів і т.п.).

Чому треки руху не завжди точно збігаються з дорогами на електронній карті місцевості?

Точність визначення координат об'єкту (на якому встановлений GPS модуль Gryphon або Car Track) і його відображення на електронній карті залежить від:

  • якості установки зовнішньої GPS / GLONASS антени;

  • можливостей системи глобального позиціонування NAVSTAR (для цивільного використання точність обмежена);

  • перешкод між системою глобального позиціонування та антеною (дах автомобіля, споруди, накриття, дерева);

  • точності GPS / GLONASS-приймача (в модулі використовується приймач останнього покоління ublox).

Завдяки використанню новітніх технологій та малим розмірам трекери Gryphon і Car Track можна встановлювати практично в будь-якому місці автомобіля. В середньому похибка становить не більше +/- 5 метрів.

Як працює будь-яка система GPS / GLONASS моніторингу і контролю транспорту?

На транспортному засобі (або будь-якому рухомому об'єкті) розміщений модуль моніторингу, що включає в себе GPS приймач і GSM модем з антенами. GPS приймач отримує дані, які випромінюють супутники системи NAVSTAR (GPS), і обчислює власні координати — використовуючи інформацію про поточні координати як мінімум 3-х супутників (із взаємною затримкою навігаційних сигналів). Обчислені координати засобами GSM мережі передаються на сервер, де встановлене програмне забезпечення обробляє і аналізує телеметричну та навігаційну інформацію, і в режимі реального часу відображає пересування об'єктів на карті, час і місце стоянки, пройдену відстань, бортову напругу об'єкта, історію пересування та багато іншого.

Чи можливо спотворити дані вашого комплексу управління транспортними засобами?

Комплексу можна спробувати протидіяти, але спотворити його дані не можливо: усю інформацію про місцезнаходження, швидкість, час і т.д. програмно-апаратний комплекс GPS / GLONASS моніторингу бере з дуже надійного джерела — системи глобального позиціонування NAVSTAR, якою користуються мільйони споживачів у всьому світі.

Звичайно, спроби протидії комплексу є і будуть. Проте, комплекс моментально відреагує на спробу нейтралізації шляхом відключення живлення або екранування антени. Диспетчер побачить це негайно, спробує зв'язатися з водієм і по поверненню транспортного засобу в автопарк огляне його.

Як часто оновлюється інформація про транспортний засіб?

Інформація з мобільного модуля моніторингу, встановленоuj на ТЗ, передається на сервер в режимі on-line з тією частотою, яка потрібна клієнтові для відображення інформації. Дані параметри легко конфігуруються за допомогою Web і SMS команд.

На своїх серверах інформацію про дані моніторингу транспортних засобів клієнтів ми безкоштовно зберігаємо 3 дні — можливо і довше, залежно від договірних відносин із замовником.

Чи зможу я відстежувати мої транспортні засоби скрізь?

Ви зможете відслідковувати транспортні засоби всюди, де є покриття GPS і GPRS. Однак, всередині будівель, у тунелях і подібних місцях прийом цих сигналів може бути ускладнений, а у бетонних і залізних боксах — часто з великими втратами.

  • Сигнали GPS покривають 100% поверхні земної кулі,

  • а GPRS-покриття є скрізь, де доступний мобільний (GSM) зв'язок, — територія України покрита на 87%!

Наші пристрої працюють і з відбитими сигналами. Якщо транспортний засіб протягом якогось часу знаходиться не в зоні дії GSM зв'язку, то дані не пропадають, а приходять із затримкою (з об'єктивних причин):

  1. Бортовий модуль продовжує визначати місце розташування, швидкість, напрямок руху і записує ці дані у внутрішню пам'ять.

  2. Потім, як тільки машина хоча б на короткий час заїде в зону дії GSM (GPRS) зв'язку, дані негайно будуть передані на сервер.

  3. Завжди можна побачити, коли машина заїжджала у та виїжджала з місця з поганим прийомом.

Що таке адаптивний трек GPS / GLONASS модулю Gryphon (або Car Track)?

Адаптивний трек дозволяє в автоматичному режимі збільшити частоту передачі координат модулем на сервер, при заході рухомого об'єкту у поворот.

Нема сенсу вручну зменшувати у налаштуваннях трекерів Gryphon / Car Track параметр "відстань збереження позиції" — інтервал передачі поточних координат об'єкту на сервер, — адже за замовчуванням визначено оптимальне для стабільної роботи комплексу значення 300 метрів. Точність визначення розташування транспортного засобу забезпечується тим, що GPS модуль одразу адаптує трек для нового напряму руху уже при зміні вектору на 7 градусів.

При першому підключенні трекеру перша точка (GPS координати) некоректна, чому?

При першому підключенні трекеру відбувається пошук видимих ​​на горизонті супутників. Чим більше знайдено супутників, тим швидше точка фіксації приймає вірні координати. Це займає від 40 секунд до 2 хвилин. Час фіксації залежить також від погодних умов, рельєфу місцевості, щільності міської забудови, коротких замикань у проводці, які можуть позначитися на роботі GPS приймача та всього комплексу моніторингу в цілому.

Якщо немає фіксації GPS, перевірте:

  • правильність встановлення ​​та справність антени GPS;

  • як близько Ви розташували антену та трекер.

Яка точність відповідності швидкості руху об'єкта на основі GPS даних і спідометра?

Дані про швидкість руху об'єкта модуль Gryphon / Car Track визначає на основі інформації, отриманої від GPS супутника. Точність цих даних залежить не лише від точності системи позиціонування, а й від якості прийому сигналу та наявності сторонніх перешкод.

Багато що залежить від спідометра та марки автомобіля: виробники транспортних засобів часто завищують показання спідометра в порівнянні з реальною швидкістю руху (наприклад, можемо з приладу зчитувати 100 км/год, а по факту мати 93), і точний відсоток цієї похибки невідомий.

Дані з GPS / GLONASS супутника більш точно визначають швидкість руху. Також, різні приймачі мають різні похибки: згідно наших спостережень можемо сказати, що у середньому похибка становить +/- 1 вузол, але при поганому прийомі і перешкодах може бути довільною.

Чому не оновлюється значення балансу в інформаційній панелі — як налаштувати перевірку?

Виберіть об'єкт, натисніть "Редагувати", далі "Налаштування модулю", "Код перевірки балансу", і введіть новий код * 111 #. Також можна налаштувати SMS-командою (0000; ussd = * 111 #;). Модуль оновлює значення стану балансу один раз в 24 години.

Чому не відображається автомобіль на мапі моніторингу?

Якщо Ви зареєстрували трекер Gryphon (або Car Track) на нашому сайті, авторизувалися в системі під своїм логіном та паролем, але авто не відображається на карті моніторингу і Ви не можете переглянути історію руху, то швидше за все сталася помилка обробки даних Вашим браузером — спробуйте заново зайти на сайт.

Можливо потрібно налаштувати пристрій за допомогою SMS-команд — перейдіть за посиланням.

Якщо назва об'єкта має сірий колір або відображається значок кругової стрілочки, то необхідно перевірити баланс, а також упевнитися, що ТЗ має заряджений акумулятор та не знаходиться на ремонті.

Підтримка користувачів платного сервісу — за телефоном (044)291-00-44, а безкоштовного — по e-mail: hvl@cars-control.com.ua.

Через що у автомобільного трекеру відсутній сигнал GPS?

Оскільки в автотрекерах Gryphon та Car Track використовуються приймач з великим коефіцієнтом посилення сигналу та активна антена, то при неправильній установці обладнання — коли високочастотний кабель розташований поблизу проводів живлення або антена занадто близько до модулю — можливе надлишкове випромінювання посиленого GPS сигналу, що призводить до тимчасової, чи навіть повної втрати сигналу.

Для того, щоб цього уникнути, необхідно перенести GPS антену якомога далі від самого модуля (не менше 30 см). При цьому повинна бути відстань між антенами GPS / GLONASS - GSM.