F.A.Q. Обратная

связь

Документация Мобильное

приложение

 / Технологія GPS: переваги і принцип дії
Опубликовано: 31/10/2017

Технологія GPS: переваги і принцип дії

 

GPS - під цією поширеною абревіатурою ховається всесвітня навігаційна система, яка здійснюється за допомогою супутникового зв'язку. На даний момент мережа GPS складається з тридцяти двох космічних супутників, з яких два знаходяться на профілактичному обслуговуванні та ще один поки не введений в експлуатацію.

 

Таким чином, високоякісний сигнал практично в будь-якій точці нашої планети (за винятком, мабуть, приполярних областей) забезпечується роботою двадцяти дев'яти штучних супутників Землі. Рухаючий супутниками сигнал вловлюється GPS-приймачами на земній поверхні. Такий підхід забезпечує безпомилкове визначення місця розташування об'єкта із зазначенням його географічних координат (широта, довгота) і розташування над рівнем моря.

 

Використання системи GPS дозволяє визначати розташування повітряних і морських суден в безкрайніх просторах океанів. Крім того, за допомогою описуваної технології можна відстежувати переміщення автотранспорту, складати точні навігаційні карти маршрутів руху. Простота використання системи GPS просто вражає уяву - для визначення місця розташування будь-якого об'єкта досить володіти спеціальним приймачем.

 

Принцип дії системи GPS-навігації полягає в наступному: приймач на Землі приймає закодовану інформацію від відповідних супутників, розшифровує її, проводить розрахунки з урахуванням поправки на момент відправки і час отримання сигналу, після чого виводить на екран дані про місцезнаходження об'єкта. У закодованій інформації кожен супутник передає дані про свій статус (працює він чи ні в поточний момент), точні координати свого перебування в момент передачі сигналу. Для стійкого сигналу необхідний зв'язок як мінімум з десятьма супутниками, хоча для визначення місця розташування досить отримати дані від трьох супутників. Безумовно, це дуже спрощений опис роботи технології GPS. Технічно вся система виглядає набагато складніше.

 

Залежно від призначення, існує два режими GPS-навігації - звичайний і надточний. Звичайний режим використовується для побутових потреб, а ось надточний застосовується виключно для військових потреб. Відповідно, розрізняють і прилади, що визначають координати об'єктів - для надточного режиму є можливість визначення координат об'єкта, що цікавить, в просторі з точністю до декількох сантиметрів (!).

 

Основні переваги системи GPS:
1. Простота і зручність використання пристроїв GPS-навігації. Крім спеціально розроблених приладів можна скористатися сучасними мобільними пристроями, які вкажуть шлях до місця призначення в абсолютно незнайомому місті.
2. Область застосування GPS-навігації практично безмежна - проблеми з сигналом виникають тільки під землею або під водою, а також в закритих приміщеннях. Тобто, задавши необхідні координати для пошуку певного об'єкта, можна практично гарантовано дістатися до нього найкоротшим шляхом.
3. Технологія GPS дозволяє безпомилково визначати місце розташування повітряного або водного судна в безкрайніх просторах неба і морів відповідно. Це особливо важливо для пасажирських суден, які перевозять велику кількість людей.

 

Зіставивши вищесказане, можна зробити висновок, що система GPS-навігації є найбільш досконалим методом визначення місцезнаходження об'єкта, що знаходиться вище рівня світового океану.

 

Купити gps трекери, а також дізнатися детальнішу інформацію про програмно-апаратні комплекси моніторингу та охорони транспорту GRYPHON і «CAR TRACK», а також про систему супутникового моніторингу можна в компанії "Електронік Технолоджі" по тел .: +38 (044) 291 00 44, або E-mail: info@cars-control.com.ua

Top